Naujosios „Fit Food“ sulčių, kokteilių ir maisto programos – tikras perversmas

fit food sulciu programosDabar visi tik ir kalba apie sveiką, subalansuotą mitybą, sveikos gyvensenos naudą, praktiką,  sąmoningumą ir prasmę. Tačiau ką daryti, jei tam tiesiog pristinga laiko? Be visa to, ne kiekvienas turi pakankamai žinių apie sveikos mitybos taisykles, o savarankiškas eksperimentavimas gali padaryti daugiau žalos, nei naudos. Pasirodo, jog išeitį tikrai galima rasti ir tai daug paprasčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. JAV akredituota augalinės kilmės mitybos specialistė Gintarė Jonaitytė, sukūrusi iki šiol Lietuvoje neturinčias analogo naujas „Fit Food“ sulčių ir kokteilių programas, atskleidžia paslaptis kaip mes galime subalansuoti savo mitybą. 

Pasak G. Jonaitytės, visavertė mityba turi būti kiekvieno žmogaus neatsiejama gyvenimo dalimi,  ypač pavasarį. Būtent šiuo metų laiku organizmui ypatingai reikia vitaminų, o jų stygius sukelia energijos stoką, nuovargį, depresiją. Apskritai, statistiškai vertinant Lietuvos gyventojai nepakankamai suvartoja šviežių daržovių, vaisių, riešutų, taip pat per mažai išgeria vandens. Deja, apie augalinės kilmės mitybą yra susiformavę daug mitų ir nepagrįstų „ekspertų spėliojimų“, kurie dar labiau klaidina žmones. 

„Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę realizuoti savo žinias kuriant „Fit Food“ programas, kurios gali padėti žmonėms subalansuoti savo mitybą, išsivalyti organizmą, gauti didelį kiekį vitaminų bei maistinių medžiagų, susidoroti su antsvorio ir odos problemomis, o svarbiausia – pajusti kitokią gyvenimo kokybę sveikos mitybos pagrindu. Svarbiausias mano tikslas yra parodyti, jog sveikas, natūralus maistas gali būti ne tik visapusiškai naudingas, tačiau ir skanus. Noriu, kad žmonės pasijustų laimingais, sveikais ir energingais“, – teigia G. Jonaitytė. 

fit food sulciu programosSpecialistė pasakoja, jog jos sukurtos programos yra kruopščiai subalansuotos ir moksliškai pagrįstos, atsižvelgiant į sudėtines dalis, tokias kaip angliavandeniai, baltymai, riebalai, mineralai, skaidulos. Viskas surikiuota taip, kad organizmas būtų pilnai aprūpintas reikalingomis maistinėmis medžiagomis visą dieną. Be to, sultyse ir kokteiliuose nėra gyvulinės kilmės produktų, gliuteno, pridėtinio cukraus, konservantų ar kitų dirbtinių priedų. Savo programą gali atrasti ir vegetarai, veganai bei žaliavalgiai. „„Fit Food“ programos – tai ne mada, tai sąmoningas požiūris į mitybą“, – augalinės kilmės mitybos ekspertei pritaria ir „Fit Food“ direktorė Asta Dalytė – Kalvaitienė.

Iš viso šiuo metu jau paruoštos penkios programos. Visų jų pagrindas yra šalto lėtaeigio spaudimo sultys, nes jose vertingų maisto medžiagų išlikę daugiau nei spaudžiant įprastu būdu bei maistingi, skanūs ir tiršti kokteiliai, kurie suteikia sotumo pojūtį. „Fit Food“ programos – tai pilnavertiška paslauga, kadangi jos sukurtos taip, kad žmonėms nereiktų daug galvoti. Viskas surikiuota ir paruošta griežtai pagal mitybos taisykles dalyvaujant profesionalams. 

Sudėtinės sulčių ir tirštųjų kokteilių dalys užtikrina, kad organizmas gautų maksimalią naudą, o taip pat būtų išvengta tokių nemalonių pojūčių kaip alkio pojūtis, silpnumas, pilvo pūtimas, padidėjęs rūgštingumas ir pan. „Svarbu tai, jog naujosios „Fit Food“ programos turi savo eiliškumą, be to ir kiekviena programa, kuri susideda iš 6 buteliukų, turi savo vartojimo taisykles. Tačiau nereikia jaudintis, klientų patogumui viskas yra sunumeruota, tad nieko nesumaišysite ir galėsite tiesiog mėgautis maistu“, – apie programas pasakoja A. Dalytė – Kalvaitienė.

G. Jonaitytė pataria, jog pirmoji programa iki šiol to nebandžiusiems turėtų būti „Superdetoxas“. Ji padeda maksimaliai išsivalyti organizmą ir paruošti jį naujam sveikatos ir energijos pliūpsniui. Šioje programoje derinamas tarpusavyje žalias maistas (maistingos kale salotos su liucernos daigais) su žaliomis sultimis. „Tai ypatingai valanti ir skani programa, tuo tarpu maistingosios kale salotos – puikus skaidulų, baltymų, geležies ir kitų vertingų maistinių medžiagų šaltinis. Dienos bėgyje žmogus tikrai nesijaus išsekęs ir alkanas, o netgi atvirkščiai“, – atkreipia dėmesį augalinės kilmės mitybos specialistė.

Pagal logišką seką, kita programa tai – „Pradedančiųjų“ programa, kuri tinka visiems, bandantiems sulčių programą pirmą kartą ar norintiems pakeisti/pagerinti savo mitybos įpročius, įvedant daugiau skysto ir vitaminingo maisto į savo meniu. Programos komponentai sureguliuoti taip, kad žmogus jaustūsi sotus, tačiau tuo pačiu lengvas ir energingas. Į kokteilių sudėtį įeina vaisiai, daržovės, riešutai, prieskoniai, sėklos, mineralai bei šarminis vanduo. 

fit food sulciu programosKita, taip pat „naujokams“ tinkanti „Fit Food“ programa „Subalansuota kiekvienam“, kuri padeda pagerinti bendrą savijautą, subalansuoti kasdieninę mitybą. Ši programa orientuota į bendrą darbingos dienos žmogaus savijautą ir turi net keturis tirštus kokteilius. Ryte pabudins skanus ir maistingas „Uogų šūvis“, į kurio sudėtį įeina avietės, braškės bei goji uogos. Toks kokteilis suteiks energijos dienos pradžiai, o taip pat veiks antioksidantiškai, valančiai, paruošdamas organizmą ateinančiai dienai. Pietums siūlomas kokteilis turi daugiau riebalų bei balymų, kurių gauname iš obuolių, avokado bei saulėgrąžų daigų. Tuo tarpu vakare Jus palepins „Vaisių rumba“. „Šis kokteilis sukurtas taip, kad pakeltų ūpą pavargusiems po dienos darbų mūsų klientams. Į koktelį įeinantys ingredientai, tokie kaip greipfrutai, kajeno pipirai, praplečia kraujagysles, normalizuoja kraujotaką ir pagerina savijautą prieš miegą. Po tokio kokteilio žmogus jaučiasi tarsi „iš naujo gimęs““, – šypsosi G. Jonaitytė.

Svarbu paminėti, jog yra sukurtos specifinės programos su konkrečiomis funkcijomis. Viena iš jų, tai ypatinga programa, kuri padeda maksimaliai pasipildyti vitaminais bei maistingomis medžiagomis ir atsigauti po ligų ar apsisaugoti nuo jų. Tai yra programa „Norintiems įsikrauti“. Kokteiliuose gausu „imuniteto draugų“, tokių kaip salierai, imbieras, citrina, medus, baobabo ir ciberžolių milteliai, kviečių želmenys. Maksimalų rezultatą taip pat užtikrina ir koktelių praturtinimas supermaistu – guaranos, spirulinos milteliais.

„Didelis dėmesys skirtas aktyvų gyvenimo būdą (tiek profesinį, tiek laisvalaikio) propaguojantiems žmonėms“, – teigia augalinės kilmės mitybos specialistė. Jiems sukurta speciali programa „Aktyviems“. Ji taip pat puikiai tinka ir sportininkams, norintiems gauti lengvai įsisavinamos energijos, sveikų baltymų ir riebalų, kurie yra subalansuoti, atsižvelgiant į sporto laiką ir reikalingų gauti medžiagų kiekį atitinkamu metu. Visų pirma, tai lengvai įsisavinami baltymai. 

„Nereikia bijoti, jog iš augalinės kilmės produktų gausite per mažai maisto medžiagų“, – tikina specialistė. – „Manoma, jog iš termiškai apdoroto maisto pasisavinama tik iki 50 proc. baltymų, tuo tarpu su „žaliu maistu“ gautus baltymus (amino rūgščių pavidalu) organizmas pasisavina daug greičiau, nes jų apdorojimui jam nereikia sunaudoti papildomo energijos kiekio. Dėl šios priežasties jų ir reikia mažiau, kadangi įsisavinimas maksimalus.“

fit food sulciu programosPrograma „Aktyviems“, tarsi pagalbos ranka aktyviems žmonėms, kadangi būtent jiems labiausiai stinga laiko, o energijos reikia daugiausiai. Anot specialistės, šios programos kokteiliai labai maistingi ir skanūs. Pietums skirtas kokteilis, kuris ir vadinasi „Vietoj pietų“ turi apie 500 kalorijų. Priklausomai nuo poreikio, yra sudaryta galimybė rinktis pilną programą arba tik atskirus sočius kokteilius, skirtus vartoti prieš sportą, po sporto ar vietoj pietų. Kokteilis, skirtas gerti po sporto turi didelį kiekį vitamino C, kuris leidžia greičiau sugyti raumenims, todėl sekančią dieną žmogus jaus daug mažesnį raumenų skausmą, arba iš viso jo nepajaus.

Yra programa ir patiems drąsiausiems, kur kiekvienas gali susikurti savo asmeninę sulčių programą. Vis dėlto, specialistė pataria nepersistengti eksperimentuojant, o norint individualios programos pasikonsultuoti su profesionalais. Visus norinčius G. Jonaitytė jau netrukus pakvies užsirašyti į konsultaciją, kurios metu pagal kiekvieno asmeninius tikslus ir poreikius, sveikatos būklę, amžių sudaromos atitinkamos programos, leidžiančios pasiekti geriausių rezultatų.

Paklausus specialistės ką ji patartų vaikams, atsako, jog dietos tikrai nerekomenduotų, tačiau tam tikri kokteiliai puikiai papildytų kasdienį jų racioną, pavyzdžiui, „Uogų šūvis“, „Vaisių rumba“, „Soti intriga“. Augančiam organizmui tai puikus papildomas vertingų maisto medžiagų bei vitaminų šaltinis ir pati sveikiausia alternatyva daugeliui desertų. Liūdna, tačiau niekam ne paslaptis, jog tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje daugėja vaikų antsvorio atvejų, todėl tai puiki proga parodyti, jog sveikas produktas taip pat gali būti skanus ir patrauklus mūsų mažiesiems. Mūsų vaikai yra mūsų pačių atspindys, todėl sveika mityba, pilnavertis dienos racionas bei tikrasis sąmoningumas turi apimti visą šeimą.

Leave a Reply